אבחון עור הפנים והתאמת המוצרים הנכונים עבורו

הצעד הראשון לטיפול נכון בעורך הוא אבחון נכון. כל עור זקוק לטיפול מעט שונה על מנת להביא אותו למצב מאוזן והרמוני מלא לחות אך לא יבש או שמן מדי. כך ניתן ליהנות מעור במראה צעיר יותר לאורך יותר זמן לטפל בבעיות עור שונות בהתאם לצרכים האישיים שלך. כדאי לזכור שמצב העור שלך משתנה עם הזמן, עור נורמלי יכול עם השנים להפוך ליבש ולכן כדאי לעקוב אחרי שינויים בעור ולהתאים את הטיפול ומוצרי Laor לפי הצורך.

SKIN TYPES – סוגי העור

עור נורמלי – ללא נטייה ליובש או שמנוניות. רק לילדים לפני גיל ההתבגרות יש עור מושלם באמת, כלומר רך, חלק וקטיפתי, ללא כל פגם. כשזה מגיע למבוגרים ניתן להגדיר עור נורמלי כעור מאוזן ואחיד, כלומר ללא פצעים או נטייה ליובש, עור שאינו שמן או יבש במיוחד. החל מגיל 25 כל עור פנים כבר אינו ממש עונה להגדרת עור נורמלי וזקוק ליותר הזנה ולחות ולכן מעבר לגיל זה רצוי לבחור ממוצרי Laor העשירים יותר לטיפול עמוק יותר כדי לצמצם את נזקי הזמן.

עור יבש

עור יבש – עור חסר לחות טבעית, נטייה לקמטים, גירוי או רגישות. יש מגוון סיבות לעור יבש לפעמים הוא נוצר בגלל שינויים הורמונאליים כמו הפסקת המחזור החודשי, שינויי מזג אוויר או אוויר מזגן חשיפה לשמש או רוח. פעמים רבות עור יבש נוצר כתוצאה מפעילות נמוכה ולא מספקת של בלוטות החלב בעור. במצב כזה העור אינו מייצר באופן טבעי את השמן הטבעי הנחוץ כדי לשמור עליו גמיש ורך. ניתן לזהות עור יבש כעור שנוטה להתקמט או להתקלף, לגרד בתקופות של מתח נפשי. עור יבש מתאפיין לעיתים גם בתחושת מתיחה לאחר השטיפה או בנטייה לפתח תופעות קילוף דמויות קשקשים, רגישות ואפילו דלקות עור. מומלץ לטפל בעור כזה במוצרים עשירים בלחות על מנת להחזיר לו את האיזון.

טיפול בעור שמן

עור שמן – עור מבריק מדי, תחושה ומגע שמנוני. עור שמן הוא תוצאת פעילות יתר של בלוטות החלב. בגלל שהבלוטות נתונות לשינויים הורמונליים עור שמן מדי הוא בעיה שכיחה במיוחד בגיל ההתבגרות. אותה פעילות יתר של בלוטות החלב עלולה לגרום גם לסבוריאה, ולפצעים אבל בדרך כלל, הבעיה היא בעיקר הופעת כתמים שמנוניים ועור מבריק מדי. לעיתים קרובות הסיבה לעור שמן היא דווקא ניקוי יתר ושטיפת הפנים בחומרי ניקוי וסבונים לא טבעיים או שימוש בחומרים שמכווצים את הנקבוביות המכילים אלכוהול. למעשה רוב מוצרי הקוסמטיקה הנפוצים יוצרים מעגל בו השימוש גורם לתגובה של מחסור בשמן טבעי בעור ולכן לייצור מופרז של חלב מהבלוטות. סדרות מוצרי Laor לעור שמן מעניקות פתרון מושלם בדיוק למצבים האלה. הן מאזנות את העור מבלי לייבש אותו וכך נמנע המצב של ייצור יתר של חלב בבלוטות.

טיפול בעור מעורב

עור מעורב – אזורים של עור נורמלי ואזורים שמנים. עור מעורב מורכב מאזורים שונים בפנים עור רגיל, שמן ויבש. האזורים השמנוניים הם בדרך כלל על במצח, באף ובלחיים, ולעיתים מתאפיינים גם בחטטים. מומלץ לטפל בעור מעורב כמו בעור נורמלי, ורק באזורים השמנים כדאי להשתמש במוצרים לעור שמן. תוך זמן קצר יחסית של שימוש נכון במוצרי Laor העור יתחיל להתאזן ואז מומלץ לעבור לטיפול אחר בהתאם למצבו החדש של עור הפנים.

עור רגיש – עור אדמומי ואלרגי, נטייה ליובש, גירוי או רגישות. יש מגוון סיבות לעור רגיש לפעמים הוא נוצר בגלל שינויים הורמונאליים, שינויי מזג אוויר או אוויר מזגן חשיפה לשמש או רוח. פעמים רבות עור רגיש נוצר כתוצאה מאי סדירות בפעילות בלוטות החלב בעור. במצב כזה העור אינו מייצר באופן טבעי את השמן הטבעי הנחוץ כדי לשמור עליו גמיש ורך. ניתן לזהות עור רגיש כעור שנוטה להיות אדמומי או להתקלף, לגרד בתקופות של מתח נפשי. עור רגיש מתאפיין לעיתים גם בתחושת מתיחה לאחר השטיפה או בנטייה לפתח תופעות קילוף דמויות קשקשים, רגישות ואפילו דלקות עור. מומלץ לטפל בעור כזה במוצרים עשירים בלחות על מנת להחזיר לו את האיזון.

SKIN CONDITIONS – מצב העור

טיפול באקנה - פצעי בגרות

אקנה – אקנֶה היא דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. היא מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, כתוצאה מתגובה לקויה להורמון הטסטוסטרון. תגובת הגוף להורמון בדרך כלל מתייצבת עם הזמן, ואיתה נעלמים או נרגעים הסימפטומים. התופעה ידועה גם בשמות פצעי בגרות או חצ’קונים.

אנטי אייג’ינג – עיכוב תהליכי הזדקנות, הוא תחום בקוסמטיקה המודרנית העוסק בחקר ההאטה של תהליכי הזדקנות העור. הזדקנות עור מאופיינת בפגעי עור, קמטים, כתמים ורגישות. המונח הוא יחסית חדש והוא תולדה של תעשיית הקוסמטיקה בשנים האחרונות בעקבות גילויים חדשים בתהליך הזדקנות העור. לא ניתן לעצור את ההזדקנות אבל ניתן להאט את קצב ההזדקנות. על ידי ניהול אורח חיים בריא כגון פעילות גופנית ותזונה וכן שמירה על עור הפנים והגוף ובריאות נפשית טובה.

עור מיובש

עור מיובש – עור חסר מים ולחות בדרך כלל כתוצאה מהפחתת ייצור הלחות והשומן העורי לאורך השנים ועם ההתבגרות. תהליך זה גורם לעלית הרגישות בעור ויכול להאיץ בעיות עור שונות כסבוראה וכתמי גיל ושמש. מומלץ להשתמש כבר מגיל צעיר בקרם לחות בכדי למנוע ההתייבשות מוקדמת של עור הפנים והגוף.

טיפול בפיגמנטציה

פיגמנטציה – אחת התופעות הבולטות ביותר בפנים בארצות משופעות שמש היא הופעת כתמים ופיגמנטציה עם השנים. המלנין המרכיב את הפיגמנטציה הוא חומר חום, צהוב המיוצר בעומק העור בשכבה החמישית ונוצר בכדי להגן על העור. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות: חשיפה לשמש, קרינה ממסכי מחשב או אור ניאון, תרופות כמו גלולות למניעת הריון או אנטיביוטיקה ואפילו שינויים הורמונליים טבעיים.

טיפול בסבוראה

סבוראה – סבוריאה דרמטיטיס, דלקת עור חֵלבית בלועזית: Seborrhoeic dermatitis -היא דלקת עור כרונית הנגרמת על ידי פעילות יתר של בלוטות החֶ‏לֶ‏ב (Sebaceous gland) שבדרמיס. הדלקת מופיעה בעיקר בפנים ובראש, אך עלולה גם להופיע באזורים נוספים בגוף העשירים בבלוטות חלב כמו כתפיים, גב עליון, בית השחי והמפשעה. הדלקת מתבטאת בתפרחת עור אדמומית וקשקשת באזור המחלה. הבעיות בתסמונת זו הם בעיקר גרד וגירוי בעור, בעיה אסתטית של עור אדמומי וקילופים, והופעת קשקשים ונשירתם על הבגדים.

עור בעל רגישות

רגישות – רגישות בעור נובעת מגורמים סביבתיים רבים ויכולה להיווצר בכל סוגי העור. שינויי מזג אוויר, שינויים הורמונליים, תזונה מעוררת אלרגיה, וגם מוצרי קוסמטיקה רגילים שכוללים כימיקלים מזיקים שמגרים ופוגעים בעור הרגיש.