אשליות או לא להיות, הפעם ללא גלוטן

הטרנדים הכי חמים מגיעים אלינו מעבר לים, מהוליווד הרחוקה, הוליווד שכולנו פוגשים דרך המסך בקולנוע ובבית. אנחנו מתאווים להיות הם, לחיות את חייהם ובעיקר להיראות כמוהם.

הוליווד היא התגלמות אשליית היופי, זה לא שהיופי אינו אמיתי, אלא שהיופי הזה שנראה נטול מאמץ, דורש צבא של מאמנים, יועצים, תזונאים, קוסמטיקאים וכל זאת על מנת למצוא ולשמר את מעיין הנעורים של העוסקים במלאכה. כל שנה יוצאים טרנדים חדשים, חלקם מוכיחים עצמם וחלקם נעלמים מזכרוננו כלא היו. מי לא עוקב כאן אחרי הטרנדים החמים, הרי אם זה טוב להם בהוליווד, עבורינו זה גם יכול להצליח, לא?
אחד הגורמים החשובים לירידה במשקל ולשמירה על הבריאות הגוף היא היכולת שלנו לשמור על התזונה לאורך זמן ,רבים טועים ולא מפנימים כי אקורדיון זהו כלי נגינה ולא דרך חיים. אם נמתח את הגוף עד קצה היכולת הוא יחזור למשקל גדול יותר ממה שהתחלנו וזה יגדיל גם את מעגל התסכול וגם את הרצון שלנו למצוא פתרונות קסם, ולדאבוננו הרב, אחרי כל כך הרבה שנים של חיפוש אנחנו כבר יודעים שאין כאלה.
טו מייק א לונג סטורי שורט, מה שחשוב הוא התפריט היומי, לבחור את המרכיבים אשר מטיבים עם הגוף שלנו, ואשר טעימים לנו. את השפעות מוצרי החלב כבר הזכרנו ועל כן כעת נפרט במעט על (ללא) הגלוטן.

גלוטן הוא תערובת של שני חלבונים שמצויים בחיטה ובדגנים דומים, לידע כללי נציין שלא קיים בגלוטן אף חומר מזין שאינו נמצא במזונות אחרים. וודאו כי כאשר אתם בוחרים במזונות הם באמת בריאים מאחר ותווית המציינת כי המוצר נטול גלוטן אינה מסמנת אותו באופן אוטומטי כמוצר מזון בריא. כן ג'אנק פוד נטול גלוטן הוא עדיין ג'אנק פוד.

בואו נחדד זאת, במידה ובחרתם בדרך חיים ללא גלוטן, להחליף את הגלוטן במוצרים נטולי גלוטן שמבוססים לדוגמא על קמח תירס ,קמח שיבולת שועל , סוכר ושומנים לא יביאו לירידה במשקל, הגלוטן הוא בעצם אינדיקטור לכך שאנחנו אוכלים מיני בצקים עשירים בשומן וסוכר וההימנעות מהם (מהבורקסים, הפיצות, העוגות, הלחמים, הפסטות…שאני אמשיך ?) היא שתביא לירידה המיוחלת. אני יודעת שזה נשמע ברור למדיי אבל כשנתקלתי בטבעונים שאוכלים עוגות ללא גלוטן וללא חלב שמכילות מרגרינה הבנתי שבין לאכול עפ"י הגדרה (טבעוני, צמחוני, ללא גלוטן וכו') ובין לאכול בריא לפעמים יכולות להפריד שנות אור.

הסיכוי הוא שרבים מאיתנו לא נועדו לצעוד על השטיח האדום , אבל אורח חיים בריא, שמחה, חיוניות, עור קורן ואהבת עצמי קיימים עבור מי שמוכן להשקיע בעצמו.
אז תפשטו על הארונות והמקרר, השליכו מה שאינו תורם לגופכם, מלאו את המטבח בפירות, ירקות, אגוזים, עשבים, תבלינים, קטניות, שמנים (כמו אבקדו וקוקוס), טחינה, דגים, בשר וביצים וצרו עבורכם סדר יום בריא נטול גלוטן.

המצב רוח ישתפר, הגזרה תתהדק, עור הפנים יהיה קורן והמחמאות יערמו מכל עבר.

אני השתכנעתי, ואתם? בהצלחה!