איך לאבחן את סוג העור

בעבר שאנשים היו אומרים משרתים (Servants) הכוונה המיידית היתה לאנשים שחיים תחת קורת הגג של האדונים ומשרתים אותם בכל מטלות משק הבית. בין היתר היו מגדלים את התרנגולות והכבשים, מבשלים, עושים שליחויות, כביסות בנהר, ועוד הרבה משימות שבעולם המודרני כבר פחות נעשות ע"י משרתים.
אותם משרתים היו חלק ממעמד חברתי נמוך ולרב הם שירתו אנשים אמידים או אנשי אצולה ומלוכה בעלי סטאטוס וממון. במידה והמשרתים היו עושים עבודתם נאמנה וגם שומרים על סודות הבית של מעבידיהם, היתה מובטחת להם פרנסה וקורת גג ואף יכלו לצבור מוניטין לטוב ולרע לגבי ביצועיהם. במקרים מסוימים ילדיהם אף היו גדלים להיות משרתים אצל אותו אדון.

בתקופה ההיא מקצוע היה גזירת גורל שהחברה הכתיבה.
בעולם המודרני המילה והעיסוק משרת כמעט ואינם מתקיימים במתכונתם הישנה. היום כאשר ישנו שירות שניתן ע"י עדם אחד לרעהו יקרא אותו אדם נותן שירות והמקבל יהיה הלקוח.

משרת ונותן שירות נשמעים כמו בעלי מקור דומה אבל כדי לעשות את ההבדל מצאתי שנותן השירות בעיסוקו משרת מטרה כלשהי. ראש הממשלה משרת את טובת המדינה, פסיכולוג יכול להיות בעל מטרה להביא שלווה ואיזון לעולם, מטרת השף המשרת את הסועדים במסעדה שלו יכולה להיות לתת טעם חדש שהעולם עוד לא פגש. דוגמאות אלו הן כדי להמחיש כי שירות נמצא בכל מקום וכמעט בכל מעמד או סטטוס וכי המטרות שונות ומגוונות.

היום את רב השירותים ניתן להשיג דרך האינטרנט וכתוצאה מכך אובד הקשר בין הלקוח לנותן השירות, ישנו מסך המפריד ביניהם ואין כבר מפגש פנים מול פנים, כל צורך מקוטלג וכל בעיה יש לה פיתרון שהוגדר מראש. ניתן לקבל מענה ללא תיווך של נותן שירות אבל את הרגש ואת החוויה האנושית עדיין לא ניתן להמיר.

החוויה של אדם הנכנס מספר פעמים לאותו המקום ומזהים אותו בשמו – ולא בשם משתמש -מרחיבה את הלב. זוכרים אותו ! מתייחסים אליו ! נכון שהמחשב יזכור אותך במידה ולא שכחת את הסיסמא אבל למחשב לא באמת משנה שזה אתה.

בגלישה אונליין אפשרי לקנות מוצר זה או אחר שיתן לנו מענה לצורך, אך לרב ההיצע הוא ענק, אין דרך באמת לדעת מה עובד ומה לא וכולם מוכרים את מרכולתם איפה שרק אפשר.
אני אקצין ואומר כי הקונה הוא לא את/ה, אלא כרטיס אשראי שלך, הוא לא אדם שיש לו משפחה וילדים, הוא לא רווקאו הרווקה המחפשים אהבה, הוא לא ילד או ילדה של מישהו ולא מעניין אם הוא אקדמאי, רקדן או זמר. כרטיס האשראי מייצג מספר, מספר אחד מתוך מיליוני מספרים שמטיילים להם באינטרנט ומחפשים במה להיאחז כי מה שהיה בעבר אישי, קרוב ואינטימי נהיה ויהיה אף יותר מרוחק ומנוכר.

בקוסמטיקה, היכולת לאבחן את העור ,לתת מה שמתאים לו בהתאם למצבו והאופי הייחודי של הלקוח אפשרי ע"י נותני השירות שפוגשים אותך או מדברים איתך ישירות בטלפון.
בתחילה נתאים ללקוח מוצרים לאחר מכן נלווה אותו בעת השימוש על מנת לראות כי הכל עובד כראוי ואף נפגוש אותו בטיפולי הפנים. הליווי כולל שיחה אישית דו כיוונית שנותנת לו ראיה יותר הוליסטית לגבי מצב העור שלו, במידת הצורך אנחנו מתעכבים על נושאים שונים המשפיעים על העור. נושאים כמו תזונה, מתח, הרגלים ודפוסים משפיעים על הטיפול בו וניתן לשפרם על מנת להגיע לתוצאות מירביות בעור.
נוצרת מערכת יחסים אישית שיש בה מעבר לקניה או יעוץ בין נותן השירות לבין הלקוח. כל זאת על מנת לתת לו חווייה שלמה ומלאה שאנחנו שם עבורו בכל מה שהוא זקוק לו.

המטרה שלנו היא לשרת את היופי בעולם, להביא את היופי החיצוני ( והפנימי ) לכמה שיותר אנשים. להיות נותן שירות בעולם היופי היא מטרה נעלה. אישה או גבר המטפלים בעורם ורואים שינוי כתוצאה מהטיפול חשים טוב יותר לגבי עצמם ואוהבים את עצמם יותר מיום ליום, האהבה העצמית הזו מוקרנת החוצה ומקבלת שוב פידבק חזרה מהסביבה. הכבוד הוא שלנו להיות חלק ממעגל הקסם הזה.