מרכז LAOR בתל אביב

נשים חולמות על עור פנים חלק, ללא פצעים, ללא כתמים, זוהר פנימי שקורן החוצה ומרקם עור מוצק וגמיש. נשים רבות עדיין חיות תחת ההנחה שאם הן מורחות סרום וקרם לחות הן עושות מעל ומעבר ואם זה לא מביא את התוצאה הרצויה הן משליכות את האחריות על הגנטיקה.

מכירים את המשפט: הגנטיקה שלך טובה, זה לא משנה מה תשימי על העור! אז אני אסייג ואומר שגנטיקה טובה היא נקודת פתיחה מצוינת לעור הפנים אך אישה עם פוטנציאל גנטי גבוה ורמת טיפוח אפסית תראה פחות טוב מאישה עם גנטיקה פחות טובה שמשקיעה בעור פניה ברמה יומית לאורך שנים, אם זה מבחינת הקרמים שהיא בוחרת למרוח על עורה ובמקביל מקפידה על תזונה בריאה שמתאימה לה.

הפעם אנחנו נשים דגש על התזונה כי חלק מהסיפור שהעור מספר לנו הוא כיצד אנחנו מזינים את עצמנו. כאשר העור אינו מאוזן, פעמים רבות זה מרמז על תזונה שאינה מתאימה לנו.
מיד נביא מספר דוגמאות שיתכן וישפכו לכם אור חדש על מצבים שונים של העור.

אחד המקרים היותר שכיחים שאנחנו נתקלים בהם הוא נשים שהן כבר לא בתקופת ההתבגרות שלהן אך סובלות מאקנה, פעמים רבות אנו מפנים את תשומת ליבן לקשר בין אקנה לבין מוצרי חלב מוצרי החלב גורמים לייצור ליחה ולחות המתבטאים כהפרשות שונות- נזלת, השמנת יתר, כולסטרול גבוה, ודלקות שונות בגוף ,ביניהם גם דלקתיות בעור הפנים.
על מנת שהבעיה לא תישנה עלינו לעשות מעשה ולוותר על מוצרי חלב בתפריט היומי שלנו, גם אם בהתחלה זה ישמע לנו מאתגר, מומלץ לנסות זאת לתקופה רק על מנת לראות את השיפור שזה יביא לעור הפנים. במקביל כדאי למצוא מקורות חלופיים שיתנו לנו את הסידן שנחוץ לגופינו. חלב פרה אכן מכיל סידן בכמות גבוה אך הפרה מוזנת בסידן מאכילת חציר וירקות – הם המקור האמיתי לסידן. ריבוי זרחן ומיעוט מגנזיום בחלב הפרה מפריעים לספיגה ולניצול הסידן. לכן בני אדם השותים את מוצרי החלב של הפרה מוזנים במעט מאוד סידן. החליפו את מוצרי החלב במזונות כמו טחינה, אבוקדו ומיני אגוזים אשר יתנו מענה טוב יותר לסידן ושומן ואף בריאים יותר לגוף.

מקרה שכיח נוסף היא הסבוריאה, התסמינים שלה יכולים להיות גרד וגירוי בעור, בעיה אסתטית של עור אדמומי וקילופים ואף תחושת צריבה בעור והופעת קשקשים. תסמינים אלו מקושרים לעיתים לאלרגיה לחיטה ועל כן העור מאותת לנו שכדאי לנו להוציא את הגלוטן מהתפריט היומי שלנו.

מומלץ להוציא מהשגרה היומית את הלחם הפסטות והפיצות ולהכניס לתפריט יותר מוצרים מבוססי אורז או שקדים כמו חלב אורז/שקדים, קמח אורז/שקדים וכד'. מי שבחרו ועשו את השינוי הצביעו על שיפור ברמת הקשקשת והאדמומיות של העור.

על כל בעיה שצפה בעור יש פיתרון חיצוני ופיתרון משלים פנימי ותמיד השילוב בין השניים יביא את התוצאה הרצויה במהירות רבה יותר מאשר טיפול חלקי.

לסיכום: לעור פנים מאוזן, חלק, גמיש וזוהר יש להשקיע מבפנים ומבחוץ. למרוח את כל השכבות בוקר וערב ולהתמיד בכך, להזין את גופינו במזון שמתאים לנו, בפירות וירקות כעיקר התפריט היומי שלנו, שתית מים מרובה ולוותר על אוכל מעובד וסוכר עד כמה שניתן. כל זאת יעזור למצות את הפוטנציאל הגלום בעור של כל אחד ואחת מאיתנו.
בתיאבון ולבריאות