טיפול אנטי אייג'ינג

Win Win

ישנה אימרה שאומרת "מה שרואים מכאן לא רואים משם", וגם ההפך. כמה פעמים אנחנו נתקלים בסיטואציות בחיי היום יום שאנחנו רואים דבר אחד והאחר רואה משהו אחר לחלוטין?
בעצם הפרשנות שלנו את החיים כמו שאנחנו מכירים אותם היא עניין של פרספקטיבה,
היא משפיעה על הרגשות שלנו ומשם על התגובות שלנו. השאיפה היא שתהיה לנו פרספקטיבה רחבה יותר שתתן לנו את היכולת לראות את המצב מנקודת מבטו של האחר או האחרים.

פרספקטיבה היא נקודת מבט וכמו שהיא מתורגמת היא אך ורק נקודה. לכל מבט יש אינספור נקודות שאפשר לראות דרכן אבל אנחנו בדרך כלל פועלים באופן אוטומאטי ורואים, מבלי לשים לב, מנקודה אחת. במקרה שאנחנו מודעים יותר לנעשה נוכל לראות בו זמנית משתיים או שלוש נקודות מבט.
המיינד שלנו ,בעיקר שהוא עצל, רגיל לראות את המתרחש מ-א ו ת ה- נקודת מבט , הנקודה האישית שלנו בלבד! אנחנו שוכחים ואף משתהים לנוכח העובדה שהאחר לא רואה/חושב/מגיב כמונו. אנחנו כמובן מרגישים ומאמינים שאיך שאנחנו תופסים את המציאות זוהי הדרך הנכונה ועל כולם לאמצה.

הפרספקטיבה שלנו כל כך מצומצמת שהיא ברבים מהמקרים יוצרת חיכוכים וויכוחים ואף מלחמות שלא ניתן לראות את סופן. כל צד מתבצר בעמדותיו ולא מצליח או מוכן לנסות להבין את עמדותיו של האחר מחשש שידו תצא על התחתונה. כל אחד חושב אך ורק על טובתו האישית ולא על טובת הכלל. במצב כזה לייצר דיאלוג זהו אתגר לאלו שרוצים לבחור ולא רוצים להיות עבדים לתחושות שלהם. מעטים הם אלו המנסים לייצר מצביWin Win  שבהם כולם מרוצים.

פרספקטיבה ואגו שלובים הם יחד, ככל שהפרספקטיבה צרה יותר האגו יותר נוכח, אפשר לראות את זה באופן ברור אצל ילדים. לדוגמא: ילד אשר רוצה להשיג משהו הוא ממוקד מטרה ורואה רק אותה! הוא יעשה את הכל על מנת שזה יקרה, הוא יבכה, הוא יצרח, הוא יהיה חמוד, כל מה שצריך כדי להשיג את מבוקשו. גם אם זה על חשבון משהו או מישהו אחר. הסבר הגיוני לא יספק אותו. הוא מעוניין בסיפוק ואם אפשר במידיי!
ככל שאנחנו מתבגרים אנחנו מבינים (לפחות חלקנו) שאנחנו לא יכולים לקבל את כל מה שאנחנו רוצים באופן מיידי, לעיתים צריך להתאמץ בשביל המטרה ולעיתים צריך להתחשב בדרך למטרה.

במרוצת השנים, ככל שאנחנו מתפתחים , אנחנו מבינים שעולמנו עשיר באתגרים, מטרות, מטלות , רצונות ושאיפות. למי שמולי יש גם רצונות, עמדות ואינטרסים הדומים או השונים לי וכן דרכים מגוונות להשיגם. אנשים עם אגו ענק ופרספקטיבה צרה יוכלו להתחבר לאלו שהם כמותם או לאלו שיהיו מנוצלים על ידם. אנשים אשר חשובה להם ההתפתחות האישית שלהם, המבינים שהנעה מהאגו בלבד אינה משרתת את בעליה יתחברו לאנשים כמותם וינסו יחדיו להתקדם ולקדם.
אלו אנשים אשר רואים את טובת הכלל המורכב מהרבה פרטים כמוהם, הפרספקטיבה שלהם רחבה יותר, הם רואים כיצד העבודה המשותפת תתרום לקהילה שלמה. עשייה המגיעה ממקום של אהבה, איכפתיות וערך מוסף לעולם היא זו שתשרוד את מבחן הזמן.

בלאור אנחנו משקיעים מחשבה יומיומית בפיתוח הערך המוסף. בכל מפגש ואבחון אנחנו מתייחסים לעור הפנים, אך לא רק אליו, ניקח בחשבון את נקודת המבט שלכם וההתייחסות שלכם למה שאתם רוצים להשיג, נשאל כמה אתם מסוגלים להשקיע בעצמכם? כיצד זה יכול להשתלב בסדר יומכם? ונשלב את זה בהרגלים שלכם. כל זאת על מנת שיהיה לכם פשוט יותר להגיע לתוצאות שאתם מעוניינים בהם.

במידה ואתם מעוניינים להתחיל או להמשיך לשפר את הקיים בעקביות רבה יותר ואתם נתקלים באתגר כזה או אחר, אנחנו כאן עבוורכם בליווי, הכוונה ורצון גדול לקדם אתכם לעבר המטרה המשותפת שלנו, עור פנים מטופל זוהר ומאיר .

צוות לאור