limits

כדור הארץ ממבט על מורכב מאדמה ומים , ניתן לראות את היבשות והאוקיינוסים השונים.
בכל יבשת מספר מדינות וכל מדינה מוגדרת ותחומה ע"י גבול המפריד אותה מהמדינות השכנות לה. הגבול יכול להיות גדר, רכס הרים, ימה או נקודה שסוכמה ע"י הצדדים שכאן יעבור הגבול.

בכל מדינה שפות שונות, התרבות והמנטליות משתנה וכן החוקים והמשטר יכולים להיות שונים גם אם המרחק בין המדינות לא רב.

הגבול מגן עלינו, הוא מונע מפולשים לא רצויים לחדור, במידה וישנה חדירה המצב הוא ברור, הגבול נחצה ויש לפעול בהתאם ולעצור את הפולשים.

כל אדם הוא כמו מדינה, גם לו יש גבולות, ישנו הגבול הפיזי, הגוף שלנו ומה שמחוצה לו וכן ישנם גבולות אשר אינם כה ברורים לעין המתבוננת, אלו הם גבולות פנימיים שקיימים באדם מילדותו, הם מתעצבים, זזים ומשתנים לאורך חייו, יותר ויותר כאשר הוא מתבגר.
לגבולות ישנו תפקיד חשוב באופן שבו אנחנו בוחרים לחיות את חיינו וכפי שציינו, כאשר חוצים גבולות יש לכך השלכות משני הצדדים.

שני אנשים ללא גבול זה בעצם כמו שתי ממלכות שמעולם לא ציירו קו הפרדה שמעיד על התחלתו וסיומו של האחד. במצב כזה יכולות להיווצר אי הבנות רבות ומלחמות. הרבה מהמלחמות בעולמנו הוא בעצם הרצון של ממלכה או מדינה להגדיל את עצמה על חשבון יריבתה (כלומר צמצום האחר). כאשר אדם ללא גבולות בא במגע עם האחר הוא בעצם אומר את אותו הדבר, אני כרגע רואה רק את עצמי ומעוניין להרחיב את עצמי! אם זה על חשבון האחר או לא, זה כבר תלוי בגבולות הקיימים אצל השני.

ישנם האנשים האלה שאנחנו אומרים עליהם "הם עברו כל גבול אפשרי". האפשרות הראשונה היא שמעולם לא לימדו אותם מה מותר ומה אסור או שהם כן יודעים מה מקובל ומה אינו מקובל אבל מבחינתם זה לא חל עליהם , מהי הסיבה שזה לא חל עליהם? כל אחד יש לו את הרקע שלו שהשפיע על דרך ההתנהלות שלו בחיים ולכן הסיבות יכולות להיות שונות ומגוונות.

כבר מגיל קטן בניית הגבולות מושפעת ממי שמלמד אותך את הגבולות הקיימים ומה השפעתו של אותו גורם על חייך. בואו ניקח דוגמא: ילד בעשור הראשון לחייו, עשור שבהחלט מעצב אותו להמשך חייו, הולך לבית ספר , שם נכנסים למסגרת שלה יש גבולות ברורים .הוא לומד שכאשר הוא נמצא בכיתת הלימוד לא מקובל להרים את הקול על המורה וכן לא מקובל לנבל את הפה, איך הוא יודע זאת? המורה יציין זאת במקרה ותהיה הפרה של התנהגות ראויה. במקביל סיטואציה שבה הוריו יפגשו את המורה וירשו לעצמם, במידה ומשהו אינו מוצא חן בעיניהם, להרים עליו את קולם  ולנבל את פיהם. הילד שיראה זאת מקבל מסרים מנוגדים, במה יבחר? כנראה שיבחר את מי שיש לו השפעה יותר גדולה עליו בחיים, כנראה הוריו. אותו ילד, במידה ואין לו מערך פנימי שבודק את עצמו, ימשיך ויגדל להיות בוגר אשר מתנהג באותו אופן לכל דמות שתיראה לו סמכותית בהמשך חייו.

ישנם אנשים רבים שנושא הגבולות עבורם הוא אינו ברור, יתכן שיש להם גבולות ברורים בנושאים מסוימים וגבולות שהם פרוצים לחלוטין בנושאים אחרים. נושא הגבולות בא הרבה פעמים לידי ביטוי באופן ברור במציאת בן זוג. נשים וגברים יוצאים לדייטים ושם פוגשים אנשים מסוגים שונים , על מנת לייצר מערכת יחסים בריאה ואוהבת, מאוד חשוב שלפרטים במערכת יהיו גבולות ברורים אחרת לא ברור כיצד מערכת היחסים תשרוד. במערכת יחסים בריאה ישנה התחשבות באחר תוך כדי שמירה על עצמך זה מערך מאוד עדין שרבים אינם יודעים כיצד לנהל אותו , הפחדים מניעים אותנו לרצות את האחר ובכך אנחנו מפרים את הגבולות של עצמנו, בעיקר אם הם לא חזקים דיים, מצד שני שמים גבולות ברורים ונוקשים במקומות שאנחנו חושבים שהאחר ינצל אותנו ועל כן זה מסע שלם שהוא מעין ריקוד שבו לומדים מהם הגבולות האחד של השני ומהם הגבולות של הזוג מול העולם.

התחושה שישנם גבולות ברורים, היא תחושה נעימה של הכרות עמוקה עם העצמי. אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו אוהבים, אנחנו יודעים בוודאות מה עושה לנו טוב , אנחנו כבר למדנו מה לא משאיר אותנו בתחושה טובה, כאשר אנחנו מודעים לכל התחושות הללו אחרי שבנינו את הגבולות שלנו כל סוגיה שאנחנו נתקלים בה אנחנו כבר יודעים כיצד לטפל בה, אנחנו יודעים כיצד להתייחס לאדם שמולנו בכבוד הראוי לו מאחר ואנחנו מתייחסים לתחושות שלנו בכבוד הראוי להם, והגבולות הפנימיים שלנו באים לידי ביטוי בהתנהגות החיצונית שלנו כלפי העולם והאחר.

כשאתם חוצים את מפתן דלתנו, עברתם את הגבול המפריד בין החוץ לבינינו, בממלכת לאור חוקים מאוד ברורים למי שתרבות האסתטיקה והיופי הם בנשמתו, אנחנו נלווה אתכם שלב שלב על מנת שתלמדו את השיטה. לשיטה גבולות רחבים מאוד ועל כן אנחנו כאן לעזור לכם להתאים את השיטה עפ"י הגבולות הברורים שלכם, במידה ואתם לא בטוחים אנחנו נכוון ונעזור לכם.

אנחנו מאמינים שהשמיים הם הגבול, מה הגבול שלך?