חומצה היאלרונית וקסמים אחרים

השכם וערב צצים כמו פטריות אחרי הגשם מוצרים שיבטיחו לנו את מעיין הנעורים, המפרסמים יצרפו לזה סרט קצר שבו יראו לנו את הלפני והאחרי וינסו לשכנע אותנו, ולעיתים בהצלחה, כי זה הקרם שלו חיכיתם כל חייכם! זה הקרם שיעלים לכם את הקמטים!!

כל שנה המוצר שהיה ההבטחה הבאה בעולם הקוסמטיקה הופך להיות האכזבה האחרונה, האכזבה שלי שלך ושל עוד הרבה נשים וגברים המחפשים את הקסם הבא.
היינו רוצים להאמין שאחרי כל התנסות כזו אנחנו בעצם נלמד שעור הפנים דורש יותר מקרם אחד על מנת שנראה רעננים, מטופחים וחסרי גיל, אבל התקווה והרצון שזה יקרה משכיחים מאיתנו את האכזבה הזו ושוב פנינו קדימה להבטחה של המחר!

צמד המילים הכי מדובר בתקופה האחרונה הוא חומצה היאלרונית, חומצה היאלרונית היא חומר נפלא שנמצא בגופינו ויש לו יכולת לספוח אליו לחות, הוא בעצם שומר על הלחות שלנו בעור. במהלך השנים החומצה ההאילרונית בגופנו פוחתת ואנחנו מחפשים מקורות חיצוניים על מנת למלא את אותו חוסר שנוצר.

ישנם אופנים שונים בהם אנחנו יכולים לפגוש חומצה היאלרונית בעולם הקוסמטיקה: כפפטיד, כסרום, בקרם לחות בהזרקה וכתוספת בסבון.

פפטיד של חומצה היאלרונית: מומלץ לשלב עם רולר סיכות, יש לציין שללא הרולר החומצה תדאג לעלות את רמת הלחות בעור אבל לבד היא לא תמלא קמטים ולא תסגור צלקות, החומצה היא השלמה מצויינת לרולר סיכות אשר מזרים את הדם לאזור המטופל  ומחדש את העור. בטיפול שבועי קבוע מסוג זה ניתן לרכך את הקמטים ולמצק את העור.

חומצה היאלרונית בקרם: מאוד תעזור להעלאת הלחות בעור הפנים אך המולקולות של החומצה אינן קטנות מספיק על מנת לחדור אל תוך העור ולמלא את הקמט. במידה והמולקולות בקרם אכן היו קטנות מספיק יתכן והן יכנסו עם הקרם אבל  יתכן שבקלות גם יצאו להן מהעור ברגע שנמרח אותו מה שבעצם יחטיא את המטרה.

הזרקה של חומצה היאלרונית: היא הדרך המוכחת היחידה לכך שניתן היום למלא עם חומצה היאלרונית קמטים. ברור כי פעולת המילוי אינה מטפלת בעור עצמו והרבה נשים טועות לחשוב שברגע שהן מוזרקות בחומצה היאלרונית והקמט נעלם שהעור נראה טוב, כי העור מלא ומתוח אבל מה עם מרקם העור?? האם לא נרצה שמעבר לכך שהוא מלא ומעוצב מהחומצה בתוכו שיהיה גם זוהר ויפה מבחוץ?

מנסיוננו עור יפה וזוהר הוא עור שמקבל מענה לכל שכבות העור, עור שעושים לו פילינג יומיומי, שמורחים אותו בחומצות מסוגים שונים על מנת לשמור על זוהרו וגמישותו, כמו שציינו מומלץ לפגוש את הרולר ברמה שבועית ואף לעשות מידי פעם טיפולים ממוקדים.

לסיכום: חומצה היאלרונית מומלצת בכל צורה לעור הפנים אך לא מומלץ לתלות את כל תקוותינו ואת טיפוח העור עליה בלבד ולהיות עם אוזן קשובה, מי יודע מה יהיה הדבר הבא?